bet

Pi Film izle

123
Kalan Süre :
Reklamı Geç
        12 yorum    2 izlendi
Pi Film izle
Bir matematik dehasi olan Max sorunlu bir kisilige sahiptir ve insan hayatinin belki de en önemli bulusuna ulasmak üzeredir. Son on yil boyunca sayisal olarak tabiatin bir kodlanma sistemine sahip oldugunu kesfetmis fakat bunu çözmeyi basaramamistir.Her sey ama her sey onu bir tek sonuca götürmektedir.
12 yorum "Pi Film izle"
 1. abcde 02 Mart 2013, 18:30

  sabrına güvenen izleye bilir.ben hiç eğlenceli bulmadım.

 2. gökhan 02 Mart 2013, 18:40

  hayatımda izlediğim en iyi filmler arasında inanılmaz mantıklı bir fılm durum fılmı severler mutlaka izlesin he ben durum fılmı sewmem arkadaş sıkılırım dıyende boşa ızleyıp fılmı karalamasın fılm 10 uzerınden 10 yanı

 3. Burhan 02 Mart 2013, 19:52

  İzlemeyen varsa izlesin unutamayacağınız kalite filmlerdendir

 4. huseyin 02 Mart 2013, 21:07

  aslında filime bakmak istedim ama yarıda buraktım ama sonucda emek var vaktiniz varsa bakın saygı ustaaaaaa

 5. abdullah 04 Mart 2013, 04:02

  gercekten cok güzel ve sürükleyici bir film izlemezsen pisman olursunn.. izleee super 😉

 6. zahide 05 Mart 2013, 02:02

  allah rızası için bu ne biçim bir flim iqrenç bir flim sabrı olan izlesin !

 7. ferdi 08 Mart 2013, 14:00

  on numara bes yıldız bı fılm izlemeye deger bır fılm her dakıkası ayrı bı guzel tabı bu soyledıklerım fılmden anlayana ıyı seyırler 😉

 8. Kadir Ulubey 12 Mart 2013, 17:40

  Film Abd yapımlı,Bilimkugu-drama-gerilim öğeli ve 84 dakika..
  Anlaşılması ne kadar zor bir film..Gerilim ama psikolojik gerilim..
  Şu sonuca vardım bu filmi izlemek için başta matematik olmak üzere Yahudilik ve Kabala öğretisi,Ezoterizm,metafizik,Pisagor’un öğretisi,Da Vinci,Arşimet,Altın Oran gibi konularda azıcık da olsa bilginiz ve ilginiz olması gerekiyor aksi takdirde filmi son derece saçma sapan bulabilirsiniz..
  Doğrusu bir profesyonel matematikçinin bu filmi izledikten sonra ki yorumunu okumak isterdim..
  Kısaca Altın oran ( 3.14…. ) bu filmin felsefesini kısaca açıklıyor ama 216 rakamının ( diğer tabirle Cern de deney gibi Tanrı parçacığı desek yanlış olmz ) üzerinden Tanrıyı bulma sırrı üzerinden film ilerliyor..
  Pisagor’a göre altın oranlı dikdörtgenlerin ortak merkezlerinden geçen bir eğri çizerseniz efsanevi Altın Spiralı bulursunuz..Bu şekil makro ve mikro evrende var olan bir şekil ve biz buna göre devasa bir spiralın içinde yaşıyoruz..Ve herşey bu spiralle uyum içinde..Bilmem bir şey anladınız mı ?
  Yada Filmde ki matematikçinin tezine göre anlatmayı deneyeyim ;
  3 temel kuramı var: 1) Matematik doğanın dilidir. 2) Etrafımızdaki her şey sayılarla tanımlanabilir ve anlamlandırılabilir. 3) Herhangi bir sistemdeki sayıları grafikle gösterirseniz şekiller ortaya çıkar. Bu nedenle doğada heryerde şekiller vardır..Evet filmde ki matematikçi doğanın matematiksel bir formül üzerine kurulu olduğuna inanan ve bu tezi ispatlamaya çalışan bir matematik dehasıdır..Bu sırrı keşfeder ama getireceği sonuçlarda başta kendisi olmak üzere tüm dünyaya zarar verebilecek yeni oluşumlara neden olabilecektir.. ( Spolıer okumayın diyeceğim ama yinede okuyacaksınız 🙂 Borsadaki rakamların davranışlarını çözmek isteyen kapitalistler bu formülü güçlerini pekiştirmek için isterken,Tevrat’ın sırlarını deşifre edip ideolojilerini desteklemek peşinde olan bir Yahudi cemaati de formülün peşindedir ) Bana göre film insanı içine çekiyor film bittikten hemen sonra oturup birşeyler karalamak hesap yapmak istiyorsunuz..
  Filmden gerçekten etkilendim,doğayı matematik diliyle açıklamak,herşeyi matematiğe bağlamak ilginç ama mantıklı..Filmin özellikle sonu gayet karışık. hangi sahne sanrı, hangi sahne gerçek anlaşılamıyor..Soru işareti ile bizi başbaşa bırakıyor..Film başlarda sürükleyici olsada ortalarından itibaren sıkıcı oluyor ama merakınızdan bırakamıyorsunuz.Filmin siyah beyaz olmasıda biraz göz yoruyor Ama filmin siyah beyaz oluşuda filmin felsefesiyle bir hayli bütünleşmiş..Müzikler,geçişler,mekanlar hep o karmaşayı,belirsizliği başarıyla yansıtıyor..Tevrat-yahudilik hakkındaki yorumları da dikkat çekiciydi..Sonuç olarak ” Beyin olmadan gözler ne yapabilir ? ” diyorum iyi seyirler 8 /10

 9. zeki 17 Nisan 2013, 02:18

  izlenmesi gereken çok iyi bir film

 10. erdem 02 Haziran 2013, 23:37

  matematiğin doğanın dili olduğu bence biraz abes. filmdeki bilim adamının da dediği gibi her sayı hakkında istediğiniz sonuçlara ulaşır, o sayıyı her yerde görebilirsiniz. ama bu bilimsel olmadığı sürece sadece sizin hayal gücünüz olarak kalır. hayat sayılarla değil, kelimeler ve insanın o kelimelere yüklediği anlamlarla anlaşılabilir bence.

 11. OSMAN 15 Temmuz 2013, 17:18

  Filim den anlamayan yorum yapmasın cizgi filim seyretsin emege saygı lütfen

 12. fuat 08 Aralık 2013, 00:52

  abi bu ne ya ne kadar manasız saçma sapan zaman kaybı bi film ! çok büyük hayal kırıklına ugradım uzak durun

Yorum Yap


Sitemiz de yer alan filmler dosya paylaşım sitelerinden çekilmektedir. Kendi sunucularımıza film yüklenmemektedir. Film hak sahipleri veya avukatları yayınlanmasını istemediği filmi ( ajansroth[at]gmail.com ) adresine mail atmaları durumunda film derhal yayından kaldırılacaktır. Sitemiz uyar kaldır sistemi ile çalışmaktadır. Hak sahipleri isteklerini mail haricin de yorum yada form olarak bildirir ise dikkate alınmayacaktır. En güncel vizyonda ki filmleri hd kalitede izleyebileceğiniz 720p - 1080p kalitesinde ki online film izleme sitesi. Film seyretmek istiyor iseniz doğru yerdesiniz. 2016 yılına ait filmleri ve 2017 yılında çıkacak olan sinema filmlerini de sitemizde bulabileceksiniz. Her zaman en güncel filmleri paylaşmayı hedeflediğimiz sitemizde en iyi kalitede sizlere sunmaya çalışıyoruz.
kapat