Şifremi Unuttum

Kuzey Yamacı izle

Kalan Süre :
Reklamı Geç

IMDB:

3 Yorum

9.900 izlenme

Kuzey Yamacı izle
Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar,

3 yorum "Kuzey Yamacı izle"

 1. seyirci 07 Aralık 2012, 13:15

  Dehşet güzel bir film hiç düşünbeden dalin filmeeeee

 2. Ugur 19 Aralık 2012, 14:05

  Kesinlikle izleyin…

 3. Kadir Ulubey 02 Mart 2013, 19:33

  Kuzey Yamacı = Nordwand
  Filmimiz Almanya-Avusturya-İsviçre rtak yapımlı,Tarih-macera-Drama öğeli ve 126 dakika olup yaşanmış bir olaydan uyarlanmışır..Yıl 1936 Nazi Almanyasının etkisinin bölgede hissedildiği yıllar..
  Dünyanın en meşhur kuzey yüzüne sahip İsviçre’nin -Eiger Dağı- kuzey duvarının ortalama 70 derecelik eğimiyle dünyanın en tutkulu dağcılarının hep gözdesi olmuştur.Bu dağa tırmanırken hayatını kaybeden birkaç Alman dağcıdan sonra başarılı olacak başka bir ekip aranmaktadır..Bulunur da bunlar Nazi Almayasından iki askerdir ve bu tırmanışta Avusturyalı dağcılarla yarış içine girerler..
  Tırmanma sahneleri oldukça profesyonelce diyebilirim.
  Mekan-makyaj-oyunculuk -efekler ve gerçeğe bağlılık filmi daha da inandırıcı yapmış.
  Dağcılarla birlikte tırmanıyor,onlar kadar üşüyor,aç kalıyorsunuz,çaresizlikleri izleyiciye çok iyi yansıtılmış..
  Film ağır işliyor ama inanılmaz doğa manzaraları eşliğinde,bir yandan doğanın karşısında acizliğimizi bize gösterirkendiğer yandan dağa ve doğaya meydan okuma irademizi,öteki yandan da hırsımızın,insani duygular karşısında nasıl boyun eğmesini göstermesi,filmin ağır işlemesinin bize verdiği sıkıntıyı tolere edebiliyor..Ne mesaj aldık derseniz ?-Bazı anlar vardır..Karanlığın en dibinde olduğunuz yerde,aydınlığa en yakın olduğumuz andır,
  bazı zamanlar da ise aydınlığın en parlak olduğu yerde,karanlığa en yakın olduğumuz andır..
  Başta dağcılık-macera sevenler olmak üzere filmi izleyin diyorum..İyi seyirler..8/10

Yorum YapBaglanfilmizle.com, Hd Film izle, Film Seyret, Sinema izle, Full izle

Copyright © 2011 Sitemizde telif haklarının size ait olduğu ve yayınlanmasından rahatsız olduğunuz bir içerik varsa bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde, içerik sitemizden 3 iş günü içinde kaldırılacaktır. If there's a content which disturbs you and whose rights belong to you, please contact with us. We will remove it within 3 days. (Mail: ajansroth[at]gmail.com) film izle En güncel vizyonda ki filmleri hd kalitede izleyebileceğiniz 720p - 1080p kalitesinde ki online film izleme sitesi. Film seyretmek istiyor iseniz doğru yerdesiniz.

film izle | Sitemap