bet

Kuzey Yamacı izle

123
Kalan Süre :
Reklamı Geç
        3 yorum    5 izlendi
Kuzey Yamacı izle
Almanya, 1936 yazı: Çocukluk günlerinden beri arkadaş olan Toni ve Andi özellikle bir dağla, “ölü taraf” olarak da bilinen kuzey tarafı daha fethedilmemiş Eiger Dağı’yla ilgilenmektedir. İki arkadaş hala yapabileceklerine ikna olmuştur ve eğer başarırlarsa yalnızca özlemini duydukları toplumsal takdiri kazanmakla kalmayacaklar,
3 yorum "Kuzey Yamacı izle"
 1. seyirci 07 Aralık 2012, 13:15

  Dehşet güzel bir film hiç düşünbeden dalin filmeeeee

 2. Ugur 19 Aralık 2012, 14:05

  Kesinlikle izleyin…

 3. Kadir Ulubey 02 Mart 2013, 19:33

  Kuzey Yamacı = Nordwand
  Filmimiz Almanya-Avusturya-İsviçre rtak yapımlı,Tarih-macera-Drama öğeli ve 126 dakika olup yaşanmış bir olaydan uyarlanmışır..Yıl 1936 Nazi Almanyasının etkisinin bölgede hissedildiği yıllar..
  Dünyanın en meşhur kuzey yüzüne sahip İsviçre’nin -Eiger Dağı- kuzey duvarının ortalama 70 derecelik eğimiyle dünyanın en tutkulu dağcılarının hep gözdesi olmuştur.Bu dağa tırmanırken hayatını kaybeden birkaç Alman dağcıdan sonra başarılı olacak başka bir ekip aranmaktadır..Bulunur da bunlar Nazi Almayasından iki askerdir ve bu tırmanışta Avusturyalı dağcılarla yarış içine girerler..
  Tırmanma sahneleri oldukça profesyonelce diyebilirim.
  Mekan-makyaj-oyunculuk -efekler ve gerçeğe bağlılık filmi daha da inandırıcı yapmış.
  Dağcılarla birlikte tırmanıyor,onlar kadar üşüyor,aç kalıyorsunuz,çaresizlikleri izleyiciye çok iyi yansıtılmış..
  Film ağır işliyor ama inanılmaz doğa manzaraları eşliğinde,bir yandan doğanın karşısında acizliğimizi bize gösterirkendiğer yandan dağa ve doğaya meydan okuma irademizi,öteki yandan da hırsımızın,insani duygular karşısında nasıl boyun eğmesini göstermesi,filmin ağır işlemesinin bize verdiği sıkıntıyı tolere edebiliyor..Ne mesaj aldık derseniz ?-Bazı anlar vardır..Karanlığın en dibinde olduğunuz yerde,aydınlığa en yakın olduğumuz andır,
  bazı zamanlar da ise aydınlığın en parlak olduğu yerde,karanlığa en yakın olduğumuz andır..
  Başta dağcılık-macera sevenler olmak üzere filmi izleyin diyorum..İyi seyirler..8/10

Yorum Yap


Sitemiz de yer alan filmler dosya paylaşım sitelerinden çekilmektedir. Kendi sunucularımıza film yüklenmemektedir. Film hak sahipleri veya avukatları yayınlanmasını istemediği filmi ( ajansroth[at]gmail.com ) adresine mail atmaları durumunda film derhal yayından kaldırılacaktır. Sitemiz uyar kaldır sistemi ile çalışmaktadır. Hak sahipleri isteklerini mail haricin de yorum yada form olarak bildirir ise dikkate alınmayacaktır. En güncel vizyonda ki filmleri hd kalitede izleyebileceğiniz 720p - 1080p kalitesinde ki online film izleme sitesi. Film seyretmek istiyor iseniz doğru yerdesiniz. 2016 yılına ait filmleri ve 2017 yılında çıkacak olan sinema filmlerini de sitemizde bulabileceksiniz. Her zaman en güncel filmleri paylaşmayı hedeflediğimiz sitemizde en iyi kalitede sizlere sunmaya çalışıyoruz.
kapat