Şifremi Unuttum
Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.
bet

Hz. Süleyman’ın Krallığı izle

Kalan Süre :
Reklamı Geç
- 22 yorum - 38.021 izlenme
Hz. Süleyman’ın Krallığı izle
Peygamber ve Kral! Allah ona daha önce kimseye vermediği bir güç verdi.Emrine cinler,hayvanlar ve rüzgar boyun eğdirildi.O,Kur'an'ın da ayetlerle sabit kıldığı dünya hükümdarı Hz.Süleyman!! İran sinemasının değerini yükselten bir yapım..

22 yorum "Hz. Süleyman’ın Krallığı izle"

 1. kenan 13 Aralık 2012, 12:31

  film harrika tavsiye

 2. ismail 13 Aralık 2012, 16:23

  zaman kaybı

 3. nihat 13 Aralık 2012, 16:29

  guzel flım 10 uzeri 8.5

 4. zafer 13 Aralık 2012, 16:40

  premium davranın

  s57.turbobit.ru:9022/download.php?name=Hz.Suleymanin.Kralligi.2010.avi&md5=bd2501b8fa5718b647d78fb6f2313743&fid=zgej2uel1j7f&uid=A5063C5BC05427793B1D102C48020995&speed=30720&till=1355495955&trycount=0&ip=95.5.26.178&sid=d95948aba0469c154f9f2663829a7799&browser=5912b369d6d6a519776289d0c7e9450a&did=787496327&sign=55fa74066fe1d97ed8a66a9db016f515

 5. VesVese 13 Aralık 2012, 18:41

  bu zamanda=yediğimiz ,içtiğimiz, giydiğimiz,sevdiğimiz, herşeyimisde yalan var(fesat-fitne)::
  asıl gerçek olan içimizdeki VesVese..valla ne yalan soyliim bende bile var…21 aralık keşke mokoko olsa!!bazen gerçek bazen mizahi..olsada poku yedik arkadşlar ölene kadar mokoko ..admin saygılar flim için..

 6. VesVese 13 Aralık 2012, 18:57

  Hazreti Süleyman a.s.’ın mührü bir yüzüktü ki dört köşeli bir kaşı vardı. Bu yüzüğü Cebrail a.s. Cennetten çıkarıp Allah cc.’nin emri ile Davut a.s’a getirdi. Bir köşesinde “El mülkü lillah” (Mülk Allahındır) yazıyordu. Cebrail a.s bu yüzüğü Davut a.s’a verip dedi ki :
  -”Ey Davut! Hak Tealadan sana bir yüzük ve on soru getirdim. Allahu Tealanın buyruğu odur ki: Evlatlarını toplayıp bu on soruyu onlara sor. Kim doğru cevap verirse senin yerine o geçsin. Devleri, Perileri, Ademoğullarını, yelleri, kuşları, canavarları, dünyada ne ki varsa hepsini buyruğuna başeğdirsin, itaatli kılsın. Ve bütün dünyaya padişah olsun” dedi.
  Hz. Davut a.s Ekabirlerden, yüce insanlardan oluşan bir meclis kurup evlatlarını çağırdı ve bu meclis huzurunda tek-tek hepsine bu on soruyu sordu. Hiç biri cevap veremedi.

  En son Hz. Süleyman a.s. ayağa kalktı:

  -”Eğer izin verirseniz bu sorulara ben cevap vereyim!” Dedi. Davut a.s.’ın gönlü hoş oldu Ve:
  -”Ya Süleyman söyle bana” dedi:

  1-Dünyanın en kem kötü şeyi nedir ki ondan daha kötüsü yoktur?
  2-En güzel, en üstün şey nedir ki ondan daha güzeli, daha üstünü yoktur?
  3-Dünyada en acı şey nedir?
  4-Dünyada en tatlı şey nedir?
  5-O nedir ki ondan daha çirkini yoktur?
  6-Nedir o ki ondan daha kabası yoktur?
  7-Yine o şey nedir ki ondan daha yakını olmasın?
  8-Nedir o şey ki ondan daha ırağı yoktur?
  9-Yine nedir o şey ki onda daha gussalı, daha kaygı verici şey olmasın?
  10-Nedir o şey ki ondan daha sevinçli şey yoktur?

  Süleyman a.s. dedi ki:
  –”Ey baba bu sorduğun sorular çok kolay şeylerdir?”
  1-Dünyada en kötü şey insanoğlunun nefsidir ki ondan daha kötüsü yoktur.
  2-Ondan daha güzel daha üstünü olmayan şey akıldır.
  3-En acı şey yoksulluktur
  4- Çok tatlı olan şey varlıklı, zengin olmaktır.
  5-İnsanoğlu’nda süğmekten, küfürden daha çirkin şey yoktur.
  6-Kaba (katı yürekli) kadından daha kabası yoktur.
  7-İnsanoğlu’na ahiret’ten yakın şey yoktur. Ve bütün kişiler ona gitmektedir.
  8-Sonra dünyadan ırak başka bir şey yoktur ki, insanoğullarından ıraklaşmaktadır.
  9-Gayet gussalı, kaygılı şey; ruhun bedenden ayrılmasıdır.
  10-Gayet şad, sevinçli olan şey yine ruhtur ki, insanoğlunda bulununca bu sevinci duyar!

  Diye cevap verdi. Yalnız her soruya cevap vermeden önce gülümsedi sona cevap verdi

  O zaman Davut a.s. oğlu Süleyman a.s.’a:
  -”Gerçek söyledin, öyledir! Ama Bu yüce insanların huzurunda neden her soruya adaba aykırı olarak gülerek cevap verdin”: Süleyman a.s:
  -”Bu soruların cevabını bende bilmiyordum ama siz her soruyu sordukça cevabı bir karınca bana söylüyordu bende size cevap veriyordum” dedi.
  O zaman Davut a.s. dedi ki: Amaç Allah’a (cc) ulaşmak olduktan sonra vasıta isterse bir karınca olsun, önemli değil
  (Kaynak:Tarih-Taberi cilt 1 sayfa 70-71)

  Yüzük kimdeyse Süleyman odur”

  Bundan binlerce sene önce yeryüzünün büyülü devirlerinde insan henüz üçüncü gözünü kaybetmemişken efsanevi bir Kral Peygamber yeryüzünün ve gökyüzünün efendisi olmuştu. Cinlere insanlara ve hayvanlara hükmeden bu kral peygamber Hz. Süleyman’dı. Ve yetkesinin kaynağı olduğu sanılan güçlü bir mühür yüzük taşıdığı söyleniyordu. Fakat bir gün bu muhteşem yüzük çalındı. Süleyman sahip olduğu herşeyi kaybetti. Ve mührün yokluğunda geçen o acı günlerde kendisindeki asıl mührü
  Mühr-ü Süleyman’ı buldu. “

  Hazineleri dillere destan olan 3 semavi dinde de ismi haşmetle birlikte anılan biridir Süleyman / Hz. Süleyman / King Soloman / Peygamber Süleyman. Ona bu özelliği veren dünyasal ve ilahi güçlere hakim bir yönetici olduğu düşüncesidir. Asıl olarak Peygamber / Kral Davud’un oğludur. Hem Tevratta hem Kuran-ı Kerim de hikayeleri ve hayatıyla saltanatı anlatılır.

  Efsaneler şöyle der Hz. Süleyman / Kral Süleyman Tanrı’nın seçip güçlendirdiği bir ailenin adaletle hükmeden oğludur. İsrail soyunun güçlü bir Kralıdır. Temelde Tanrısal bir görevi vardır. Bu görev nedeniyle daha önce ve daha sonra kimseye verilmemiş/verilmeyecek bir saltanat diler Tanrı’dan. Böylece kendisine rüzgar, cinler, akarsu gibi akan metaller, kuşlar ve insanlardan oluşan ordular tahsis edilir. Rüzgara binip günler sürecek yollara hızla varır. Kuşları görevlendirerek düşman sahasına keşfe gönderir. Cinlerin esrarengiz görünmez ve anlaşılmaz yetileriyle devasa saraylar, kaldırılması imkansız dev sanat eserleri, binalar ve dalgıçların çıkardığı malzemelerden takılar akla gelecek binbir güzel şey yaptırır. Dünyayı imar ederken güzelliğ ve adaleti kurar.

  Süleyman efsanesini doruğa çıkaran yüzüktür. Her ne kadar dini kaynaklar bunu bu şekilde aktarmasa da gizem perdesi altında Tanrı’nın kendisine bir yüzük hediye ettiği söylenir.

  Bu öyle bir yüzüktür ki sayılı kişi ve meleklerin bildiği Tanrı’nın gizli ismini (İsmi Azam duası) saklar. Tanrının bilinmeyen adı yaratma ve hükmetme özellikleri içerir. Elbette bu tür bir efsane güç düşkünü insanların başını döndürmeye yeter de artar bile. Kimi bilgilere göre Adem’in taşıdığı bir yüzüktür ve cennetten çıkarılırken onu Arşta bırakmıştır. Cebrail daha sonra bu yüzüğü Tanrı’nın isteğiyle Hz. Süleyman’a getirmiştir. Terim aslen Mühr-i Süleyman’dır. Ancak Türkçe’deki ses uyumuna göre dile geçerken değişmiştir. Diğer bir deyişi de Hatem-i Süleyman’dır. İngilizce ‘Seal of David’, ‘Star of David’, ‘Davis’s Sheald’ ‘Magen David’ isimleriyle anılır. Çünkü Batı dünyasında bildiğimiz çift üçgenin kesişimi olan Mühr-ü Süleyman aslında 5 kollu bir yıldızdır. 6 kollu yıldız babası olan Davud peygamberin kullandığı semboldür.”
  Prof. Dr. Nusret Çam / Ankara İlahiyat Fakültesi

  Kelime manasıyla Süleyman’ın mührü anlamına gelen mührün şekli aslında kesin değildir. Belli bir tarihten sonra kabul edilmiş olan ve şimdi İsrail bayrağında yer alan sembol İslam dünyasında da yüzlerce yıl kutsal olarak kabul edilmiş cami medrese ve geçitlerde mezarlıklarda yüzüklerde padişahların gömleklerinde tılsım olarak yerini almıştır. Daha sonraları ise farklılık yaratmak için sembol bazen doksan derece çevrilerek kullanılmıştır.

  Batı dünyası bazen büyü kitaplarında bazen noterlik işareti olarak, basımevi markası sonraları bir çok akımın sembolü olmuştur.

  Süleyman Peygamber’in yüzükle olan ilgisi onun bir imtihandan geçişi şeklinde ele alınır. Yokluğunda bir cariyesine emanet ettiği yüzük mührü bir cin onun görünümünü alarak ele geçirir. Yokluğunda pek çok fitne fesat hazırlar örneğin tahtına büyü kitapları koyar ve iftira atar. Oysa Hz. Süleyman yüzüğün yokluğunda kendine dönecek ve gücünün kaynağı olan asıl çekirdeğini özünü bulacaktır. Kuran bu konuya atfen şöyle der.

  “Süleyman’ın mülk ve saltanatı konusunda onlar, şeytanların okuyup durduklarına uydular. Halbuki Süleyman küfre sapmamıştı. Ancak şeytanlar küfre sapmıştı; insanlara büyüyü öğretiyorlardı.” Bakara Suresi / 102

  Ayrıca Neml suresi’nde Süleyman Peygamberin gelişini duyan karınca beyinin kendi halkına seslenişi efsanevi Seba Melikesi’nin tahtının göz açıp kapayana dek ışınlanışı ve olağanüstü pek çok şey anlatılır.

  Karınca vadisine geldiklerinde bir karınca şöyle seslendi: “Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin ki, Süleyman ve orduları farkında olmayarak sizi ezmesinler.” Neml / 18

  “Kendinde Kitap’tan bir ilim olan kişi de şöyle dedi: “Ben onu sana, gözünü açıp yumuncaya kadar getiririm.” Derken Süleyman, tahtı, yanında kurulmuş görünce şöyle konuştu: “Rabbimin lütfundandır bu. Şükür mü edeceğim, nankörlük mü diye beni denemek istiyor. Esasında, şükreden, kendisi lehine şükretmiş olur. Kim de nankörlük ederse bilsin ki, Rabbim Ganî’dir, cömerttir.” Neml / 40

  “Onlar Süleyman için, mihraplardan/kalelerden, heykellerden, havuzlar gibi çanaklardan, yerinden kaldırılamaz kazanlardan ne dilerse yaparlardı. Ey Davûd ailesi, şükür olarak iş yapın! Kullarım içinden şükredenler o kadar az ki! ” Sebe / 13

  “Sonunda, Süleyman için ölüm hükmünü verdiğimizde, onun ölümünü, değneğini yiyen dâbbetül arzdan/ağaç kurtçuğundan başkası onlara göstermedi. Süleyman yere yığılınca, açıkça anlaşıldı ki, eğer cinler gaybı bilmiş olsalardı, o alçaltıcı azap içinde bekleyip durmazlardı.” Sebe / 14

  ” Yüzük kimdeyse Süleyman Odur “

  Süleyman’ın Tapınağı’nın daha sonra Haçlı Seferleri sırasında Kudüs’te arandığı, Templer Şövalyelerinin yerini bulduğu ve kutsal bazı emanetlerle Avrupa’ya döndükleri iddia edilmiştir. Kimileri kutsal kadeh Graal’ı, kimileri Felsefe Taşı’nı, kimileri ise Mühr-ü Süleyman’ı bulduklarını düşünmüşlerdir. Tapınak Kral Süleyman’dan sonra yağmalanacaktır ancak o zamana kadar Musa peygamberden beri nesilden nesile saklanan Hz. Musa’nın emaneti olan Ahid Sandığı’nı (orijinal Tevratın levhalar halinde içinde bulunduğu Tabut-i Sekine) muhafaza edecektir.

  Günümüzde kabul gören sembol göğün ve yerin birleşimini gösterir. İki üçgenin biri göğe biri yere dönüktür. Sembol bir yönüyle insan varlığının maddi bedenini ve ruhunu, bundan oluşan bütünü, bir yandansa dişil ve eril prensipleri, maddi ve manevi değerlerin bütünlüğünü gösterir. Doğunun Yin ve Yang’ına benzer bir semboldür. Dünyaya giriş ve çıkış noktalarını temsil eder. Kimi farklı bakışlar ise şekilde iki piramit görür.

  Özellikle Selçuklu dönemi paralarında ve eserlerinde sıkça kullanılan sembol artık günümüzün gerilimli zaman ve dünyasında İslam ve Hıristiyan toplumlarınca terkedilmiş hatta anlamı bilinmediğinden bir çok tarihi eserde de tahrip edilmiştir.

  Süleyman (a.s.) peygamberlerin en zenginlerinden ve kendisine krallık verilen bütün cinni ve hayvanları yönetip onlarla konuşabilen bir peygamberdi. Süleyman (a.s.)’ın parmağındaki yüzük bütün cinleri toplayabilme ve egemenliği altına alabilme özelliğine sahipti. Fakat Süleyman (a.s.) vefat ettikten sonra yüzüğü kayboldu. Çünkü bu yüzüğe kim sahipse bütün cinn ve hayvanları yönetebilecekti. Bu yüzük Allah tarafından arşa kaldırılmış ve orada bir kale içinde korunuyordu. Fakat cinnilerden bir tanesi yüzüğü kalenin içinde gördü ve almak istedi. Tam kalenin içine girecekken yüzüğü koruyan başı ve dişleri kızgın demirden, gözleri kırmızı yakuttan, vücudu cehennem ateşinden yaratılmış büyüklüğünü sadece Allah’ın bildiği bir ejderha gördü ve hemen endişeye kapılarak yeryüzüne indi. Yeryüzünde üç parça çamur aldı ve bunları okuyup başka bir cinni arkadaşına verdi. İki cinni arşa çıkarken yüzüğü almak isteyen cinni diğerine “ben içerideyken bana birşey olduğu zaman bu çamuru benim üzerime at” dedi. Diğer cinni de “tamam” dedi.

  İkisi kalenin önüne geldiler ve yüzüğü almak isteyen cinni içeriye girdi. Ejderha ona hemen orayı terk etmesini buranın Allah tarafından korunduğunu ve hiçbir zaman o yüzüğün alınamayacağını söyledi. Cinni yüzüğün üzerine doğru harekete geçince ejderha ağzını açarak ona cehennem ateşi püskürttü ve cinni kül oldu .Diğer arkadaşı külleri toplayıp üzerine çamuru koydu. Cinni hiçbir şey olmamış gibi tekrar ayağa kalktı ve içeriye girdi. Bu sefer ejderha cehennem demirinden olan tırnaklarıyla cinniyi paramparça yaptı. Arkadaşı parçalarını topladı ve üzerine diğer çamuru koydu. Cinni tekrar hiçbirşey olmamış gibi ayağa kalktı ve içeriye girdi. Bunun üzerine ejderha onu öldüremeyeceğini zannetti ve Allah’a sığındı. Allah ejderhaya ona kuyruğuyla vurmasını ve artık arkadaşının ona yardım edemeyeceğini nida etti. Bunun üzerine ejderha cinniye kuyruğuyla vurdu ve cinni bir anda yok oldu .Diğer cinni Allah’ın azametinden korkup yeryüzüne indi ve Allah’a sığındı. Fakat diğer cinninin ne olduğunu hiçbiri öğrenemedi. Çünkü Allah’ın her şeye gücü yeter….

  Medyum Bilal Hoca

  Kaynak

 7. yorumsuz 13 Aralık 2012, 19:33

  pek umduğum gibi cikmadi, tesekkurler admin.

 8. metin 13 Aralık 2012, 20:21

  çok gerçekçi yapmışlar ve ayetlere dayanarak yapmışlar çok iyiydi

 9. ali 14 Aralık 2012, 00:31

  kötü değildi,iyi de değildi 10 üzerinden 5.5

 10. kerem 14 Aralık 2012, 01:49

  Guzel anlatilmis peygamberlerin cogu(124 000 peygamber geldigi soylenir) bu kavme gonderildigi halde Allah’in mucizeleri her defasinda gozleri onune serildigi halde kufurden ve seytandan uzaklasmamis ve gunumuzdede fitnelerini dunyaya yaymaya calismaktadirlar Allah biz inananlara O’nun yolunda ilerleyip bu seytanin usaklarina karsi galip gelmeyi nasip ve müesser eylesin..

 11. large 14 Aralık 2012, 04:21

  ne çıkmışsa bu yahudilerden çıkmış süleyman (solomondur asıl ismi araplardan başka bide bizim arap çakması halkımızdan başka kimsede solomon a süleyman demez) oda onlardan musada isada bizim muhammed hariç diyoruz ama onunda çocukken verildiği aile yahudi olduğu söylenir artı çevresindeki köylerde yahudi kaynıyor tek tanrıyıda ilk onlardan öğreniyor muhammed. biride demiyor aga bu ne iştir bu ortadoğuda başka milletmi yoktuda tanrı kalkıp lanet ettiği kavimi bu kadar kayırmış.. neyse film idare eder izleyin.

  • putkıran 14 Aralık 2012, 22:29

   Gerçek öküzler varken, Hayatını insanlara adayan zavallıa hayvan(öküz)lara öküz demek ciddi anlamda hakarettir. Birde solomon’a kafa takan meret(large sin ne memret şeysin), hangi dilde isimler nasıl okunur, bunu öğren sonra burada bilmişlik tasla cahil herif

 12. cevdet ukrayna 14 Aralık 2012, 13:15

  Sayin vesvese!!! Verdiginiz bilgilerden dolayi tesekkur ederim. Zahmet buyurmussun!! Bilgine saglik. Filme gelince, Her turlu dini filmlerde insanlar icin bir tur ders vardir, ben seyrettim ve tavsiye ederim,kendiniz icin bir seyler bulacaksiniz.. Iyi seyirler.

 13. türkiye 14 Aralık 2012, 21:41

  bu allahla ilgili bir film ben bile bunu televizyonlarda gördüm ama şimdi izlicem yaşasın 10 verdim.

 14. deneme 14 Aralık 2012, 22:59

  DENEME

  • deneme 14 Aralık 2012, 23:00

   Yorum sistemi botlara açık dikkat edin bence :]

 15. putkıran 15 Aralık 2012, 00:31

  Teşekkür ederim,ellerine sağlık arkadaş,Anlayanlar için harika film. Herzaman unuturuz en büyük düşmanımız KİBİR, ve nefsimizdir. Öyleki ALLAH(cc)ın ayetlerini inkar eder,O(cc)ndan bile yüksek gören melanetler var. En basitçe ALLAH(cc)ın her kuluna doğuştan verielne hakları bile utamadan şerefsizce, hesabına gelmediği için inkar eden en aşşağılık yaratık 2 ayaklı beşerdiryine, şeytandan daha aşşağılık varlık yine bu 2 ayaklılardır. Hesaba çekildiğimizde, onun rengi hoşuma gitmedi, onun dili, onun ırkı, benim ırkım üstündü vs. bakalım nasıl kurutalacaksınız. Yukarıda birisi yazmıştı neden pek çok peygamber yahudilere gelmiş, hala anlamamış,;Çünkü yeryüzünde aşşağılık olarak defalarca ALLAH(cc)a asi olup onu inkar eden tek aşağılık ırk yahudilerdir, bu nedenle, amma onlardan dönüpte hidayete erenler hariç.

 16. İlya 15 Aralık 2012, 11:25

  Güzel olmuş. İran sineması iyi gidiyor. Sağolasın admin.

 17. Rovshen 15 Aralık 2012, 19:47

  Cok guzel bir film ellerine saglik Admin. Teshekkurler ki sitende boyle bir film koymushsun.

 18. BeYaZ_GolGe 18 Aralık 2012, 09:44

  zaman kaybi dıyen arkadaslar islami bilmiyolardır galiba dini içerikli film müzik vb. olan şeyler hiç bir zaman zaman kaybi degıldir

 19. Kadir Ulubey 22 Şubat 2013, 20:10

  Film İran yapımlı,tarih-savaş-drama öğeli ve 110 dakika..
  Kendisine hem hükümdarlık hemde peygamberlik beraber verilen nadir peygamberlerdendir Hz Süleyman(as).
  Ayet ile sabittirki emrine cinler,şeytanlar,rüzgar verilmiş hayvanların dilinden anlama kabiliyeti Allah tarafından O na bahşedilmiştir..Film,Kuran’da anlatılanın aksine Hz Süleyman’ın henüz daha tam güç ve kudrete ulaşmadan Rabbi tarafından nasıl bir imtihana tabi tutulduğunu ve bu alanda özellikle yahudi din bilginleri ile nasıl bir mücadeleye giriştiğini anlatıyor..Hangi bilgiye göre bu filmi hazırlamışlar bilemiyorum ( film İran yapımı olduğuna göre sanıyorum Kuran’dan bu konuda geçen ayetlerin yorumlanmasıyla yapılmış olabilir ) ama Hz. Süleymanın yaşadığı zaman ve olaylar hakkında hiç duymadığım şeyleri bu filmde izledim..
  İçinde cinler,şeytanlar olduğu için biraz dikkat derim ama korkacak bir şey yok.
  Oyunculuk,sahne,müzik,kullanılan efektler ve bilgisayar teknolojisi olarak başarılı buldum..
  İzlemenizi öneririm. İyi seyirler 8/10

 20. neo 25 Mart 2013, 21:23

  tek kelime mükemmel bir film.ilmuniati,ve faiz sisteminin insan yaşamındaki olumsuz özellikleri ile ilgilenenler mutlaka izlemeli, Mutlak zafer ve galibiyet sahibi muhakkakki Allah(cc)dır.Filmdede Soysuz şeytanın ve hizmetçilerinin yenilgisini anlatıyor ve Hz Süleyman peygamberin Kuranda da belirttiği gibi ”İyi kulluğunu ”izlenmeli 10/10..

Yorum Yap


Sitemiz de yer alan filmler dosya paylaşım sitelerinden çekilmektedir. Kendi sunucularımıza film yüklenmemektedir. Film hak sahipleri veya avukatları yayınlanmasını istemediği filmi ( [email protected] ) adresine mail atmaları durumunda film derhal yayından kaldırılacaktır. Sitemiz uyar kaldır sistemi ile çalışmaktadır. Hak sahipleri isteklerini mail haricin de yorum yada form olarak bildirir ise dikkate alınmayacaktır. En güncel vizyonda ki filmleri hd kalitede izleyebileceğiniz 720p - 1080p kalitesinde ki online film izleme sitesi. Film seyretmek istiyor iseniz doğru yerdesiniz. film izle
CLOSE

film izle